RSS
wtorek, 21 kwietnia 2009
Czesi ujawnili tajne dane uczestników szczytu UE - USA

Czesi nie dopilnowali danych ok. 200 uczestników niedawnego praskiego szczytu UE -USA. W niewyjaśnionych okolicznościach znalazły się one w publicznym komputerze w jednym z praskich hoteli.

Według fińskiej agencji prasowej STT pewien Fin, który po szczycie mieszkał w praskim hotelu, znalazł w komputerze m.in. numery paszportów i godziny lotów ok. 200 osób, w tym fińskiej prezydent i premiera. "Przyznajemy, że przez pewien czas informacje o delegacjach UE były dostępne w komputerze, gdzie ograniczony dostęp do nich mogli mieć zwykli ludzie" - stwierdziło biuro wicepremiera Czech ds. europejskich.

Źródło: Gazeta.pl

07:53, tmkasprzak
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Każdy może paść ofiarą zarządzania zmianą

Nie trzeba używać komputera, aby stać odczuć skutki zarządzania zmianą. Wystarczy po prostu oglądać telewizję:

Kilka dni temu telewizja N udostępniła swoim abonentom nowe oprogramowanie dekoderów. Niestety po zmianie okazuje się , że nowe oprogramowanie sprawia, że niektórzy abonenci nie mogą oglądać programów.

16 kwietnia 2009 roku nastąpiło uaktualnienie oprogramowania dekoderów telewizji N , które wprowadziło m.in. funkcję e-rachunków. Niestety wielu abonentów zaraz po aktualizacji zaczęło mieć problemy z dekoderem.

- Większość modeli telewizorów Samsunga, LG oraz część Sharpów nie może "dogadać" się z nboxami. nBox wyświetla jedynie komunikat o błędzie w szyfrowaniu HDCP i jedyne wyjście to wyłączenie i ponowne włączenie dekodera. Czasami to pomaga, a czasami nie - poinformował jeden z czytelników serwisu Media2.

Podobne opinie na temat aktualizacji dekodera pojawiły się też na forach internetowych. Nic nie daje też zresetowanie dekodera. Na ekranach telewizorów ciągle wyskakuje błąd HDCP i obraz znika.

Tylko 200 osób ma problemy?

W przesłanym do naszej redakcji wyjaśnieniu, Michał Orgelbrand z ITI Neovision wyjaśnił, że opisywany problem dotyczy jedynie nielicznej grupy klientów (około 200 osób z ponad 500 tys. abonentów N-ki) "posiadających określone i rzadkie na naszym rynku" modele telewizorów określonych producentów.

- Problem został już zidentyfikowany i obecnie trwają intensywne prace nad jego usunięciem - dodał przedstawiciel telewizji N.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

14:44, tmkasprzak
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 kwietnia 2009
Inwigilacja pracowników LIDL w Niemczech

Koncern Lidl poinformował o odwołaniu szefa firmy na Niemcy Franka-Michaela Mrosa. Decyzja ta jest konsekwencją kolejnego skandalu związanego z inwigilacją pracowników sieci supermarketów.

Źródło: GAZETA

O aferze poinformował w najnowszym numerze tygodnik "Der Spiegel", według którego w wewnętrznych dokumentach firmy systematycznie gromadzono informacje o chorobach pracowników.

Dokumenty z danymi o stanie zdrowia osób zatrudnionych w Lidlu znaleziono przypadkowo na wysypisku śmieci w Zagłębiu Ruhry. Według "Spiegla" w formularzach znaleźć można było np. informacje o psychicznych problemach pracownika, a nawet leczeniu niepłodności.

Kierownictwo koncernu przyznało się do zbierania danych na temat stanu zdrowia osób zatrudnionych, co dotykało ich sfery prywatnej i nie było zgodne z przepisami o ochronie danych osobowych.

Według byłego pełnomocnika rządu federalnego ds. ochrony danych i od niedawna doradcy Lidla Joachima Jacoba gromadzenie akt o chorobach pracowników było "powszechnie stosowaną" praktyką w sieci supermarketów. Zaprzestano jej w 2008 roku w ramach wdrażania nowej polityki dotyczącej ochrony danych pracowników.

Nowy skandal wyszedł na jaw kilka miesięcy po tym, jak Lidl zapłacił 1,46 mln euro kary za inwigilację swoich pracowników.

W marcu zeszłego roku tygodnik "Stern" poinformował, że wynajęci detektywi na podstawie nagrań z miniaturowych kamer sporządzali szczegółowe protokoły, w których odnotowywano szczegóły dotyczące m.in. prywatnej sfery życia pracowników, a nawet zapisywano treść ich rozmów w trakcie pracy.

Ministerstwo spraw wewnętrznych landu Badenia-Wirtembergia poinformowało w poniedziałek, że odpowiedni urząd zajął się wyjaśnieniem najnowszej afery w Lidlu. Na razie nie wiadomo, czy koncern będzie musiał zapłacić kolejną karę.

20:50, tmkasprzak
Link Dodaj komentarz »