RSS
środa, 05 sierpnia 2009
Awaria PayPal - 2000 USD na sekundę

Na podstawie: CNet News, PayPal Blog

W poniedziałek (3 sierpnia) system płatności online PayPal odczuwał problemy - chwilowo zaprzestano świadczenia usług, system pracował z obniżoną wydajnością. Informacje potwierdzane były przez oficjalny blog PayPal. Zakłócenia dotyczyły świadczenia usług na całym świecie. Pełną sprawność system odzyskał dopiero około 14 czasu PDT, czyli ok. 5 nad ranem czasu polskiego.

Przerwa może być dotkliwa dla klientów PayPal, jak i dla samej firmy. Jeden za najpopularniejszych systemów płatności intenetowych na świecie zapewnia przepływ płatności o wartości 2000 USD na sekundę. Jedna godzina przestoju oznacza 7200000 dolarów wstrzymanych płatności. PayPal, który zarabia na prowizjach od płatności, również odczuje skutki awarii.

PayPal jest własnością eBay'a i stał się istotną częścią biznesu aukcyjnego. "PayPal  to biznes, który będzie większy niż eBay", mówił w czerwcu Dyrektor eBay'a John Donahoe. Nowa wersja systemu, udostępniona dla programistów w czerwcu ma zapoczątkować nową generację handlu internetowego.

Według oficjalnego bloga, przyczyną problemów była awaria sprzetu sieciowego.

Technorati Tagi: ,,,
09:33, tmkasprzak
Link Dodaj komentarz »