O autorach

Pracujemy jako konsultanci w poznańskich firmach doradczych, które zajmują się (między innymi) bezpieczeństwem informacji - od pewnego już czasu w różnych firmach. Bezpieczeństwo informacji jest naszą pasją zawodową i hobby.

Wiesław Kasprzak ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Kierunek Telekomunikacja (dzisiaj Wydział Elektroniki i Telekomunikacji) fascynował go na tyle, iż może się dzisiaj śmiało nazwać inżynierem znającym się na technice. Od 2004 roku pracuje w firmie Doradztwo Gospodarcze DGA w Zespole Bezpieczeństwa Informacji, gdzie rozwija swoją wiedzę dotyczącą zarządzania, informatyki i praktycznego jej zastosowania w biznesie. Przez 4 lata współpracował z Tomaszem Kasprzakiem.

Współpraca zaowocowała wieloma doskonałym pomysłami, jak usprawnić zarządzanie bezpieczeństwem, tak aby miało ono przede wszystkim praktyczny wymiar, a nie tylko spełniało wymagania norm lub dobrych praktyk. Dzisiaj między innymi te pomysły są komentowane przy okazji informacji o porażkach bezpieczeństwa na wspólnie prowadzonym blogu.

Prywatnie miłośnik zastosowań informatyki w biznesie, jakości w branży produkcyjnej i wszystkiego co się wiąże z nowoczesnym rolnictwem - to ostatnie dla zachowania zdrowej dywersyfikacji zamiłowań. Więcej na Linkedin oraaz GoldenLine.

Tomasz Kasprzak ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (dziś byłby to Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej) oraz Informatykę na Politechnice Poznańskiej. Przez 4 lata pracował razem z Wiesławem w Zespole Bezpieczeństwa Informacji w firmie Doradztwo Gospodarcze DGA, specjalizując się w ochronie prywatności, danych osobowych i zarządzaniu ciągłością biznesową. Obecnie pracuje w projektach badawczych finansowanych ze środków Unii Europejskiej związanych z bezpieczeństwem publicznym. Poza pracą, fan ciekawej inżynierii (czyt. gadżetów) i gry w piłkę nożną. Profil na LinkedIn.

Pierwsza wersja bloga powstała jako wewnętrzna baza wiedzy do zbierania ciekawostek na potrzeby prezentacji i szkoleń. Kiedy Tomek zmienił pracę, postanowiliśmy prowadzić dalej bloga razem, już dostępnego dla wszystkich.